באילו מקרים כדאי לבצע תיקון פלזמה

 
בעבר טלוויזיות שטוחות היו עניין נדיר ביותר אך היום יש לכל אחד לפחות אחת כזו בבית. ניתן לראות את סוג המסכים השטוחים בטיסות, בנסיעות באוטובוס ואפילו במיניבוס. האם אנו מבדילים בין המסכים השונים, LED, LCD או פלזמה? הגיע הזמן לברר ולהבדיל גם בצורך תיקונים-מה כדאי לתקן ומה לא.
 
 

הכירו את מסך הפלזמה

 
טלוויזיית פלזמה היא סוג טלוויזיה אחד ספציפי שאמנם היה בין הראשונים שיצאו לשוק הטלוויזיות השטוחות אך כיום יש טכנולוגיות אחרות, יש שיאמרו משתלמות יותר וחדשניות יותר. טלוויזיית הפלזמה מתבססת על מצב הצבירה פלזמה שהוא זה שנתן לה את שמה, כאשר המכשיר פועל בעזרת קרינה פלואורסצנטית. הצג בנוי משלשות רבות של תאים, כל אחד מהם מפיק אורות וכך למעשה ניתן לקבל את הטלוויזיה שכולנו מכירים.

 

מה יכול להתקלקל בטלוויזיית פלזמה?

 
 
תיקון פלזמה הוא לא עניין פשוט אך זה מאוד תלוי בסוג התקלה. במידה והתקלה היא באחד החלקים של הפלזמה זה סיפור קצת יותר מסובך והטיפול עלול להיות יקר יותר. במידה והיא לא נדלקת, יכול להיות שמדובר בספק הכוח ולכן יש סיכוי שיהיה עדיף לכם לבחור בתיקון הטלוויזיה ולא בקנייה חדשה. חשוב לזכור שכל בעיה צריכה לעבור אבחון מקצועי ויכול להיות שמה שאתם מניחים היא הנחה שגויה, ולכן חשוב לשמוע מטכנאי טלוויזיה מתאים מה באמת קרה.

 
 
 
תיקון פלזמה
 
 
 
 

באילו מקרים כדאי לבצע תיקון פלזמה?

 
ישנם כמה דברים עיקריים שצריך לדעת על טלוויזיה מסוג זה, להלן הפרמטרים החשובים ביותר:

 

סוג הטלוויזיה

 
הבעיה הכי גדולה בפלזמה היא שהיא בנויה מחלקים יחסית גדולים וברגע שחלק אחר נהרס אין אפשרות לתקן אותו או להחליף רק חלק בו, אלא להחליף את כולו. במצבים כאלו תיקון הצג יהיה מסובך יותר, ארוך יותר ומתקרב במחירו למחירה של טלוויזיה חדשה. חשוב מאוד לשים דגש על פרמטרים אלו לפני הקנייה על מנת לבחור את המוצר הנכון עבורכם.
 

אבחון התקלה

 
ישנם מצבים בהם יהיה כדאי לכם לתקן את הטלוויזיה. במקרה וספק הכוח בעייתי או שיש בעיה עם חיבורי החשמל יהיה כדאי לבחון שוב אם לתקן כי מדובר על בעיה לא קריטית שיכולה להיפתר בעלות נמוכה, דבר שיהפוך את התיקון לכדאי יותר מאשר קניית טלוויזיה חדשה. בעיות מסוג זה קל לאבחן ולטפל והן לא מצריכות טיפול ארוך או רכישה חדשה.
 

תיקון כרטיס Y.SUS

 
עוד בעיה נפוצה היא בעיה בכרטיסי ה- Y.SUS. כרטיסים אלו הם אלו שמפעילים את הפלזמה ויש כמה כאלו בכל מסך. תיקון פלזמה יכול להיות משתלם יותר אם תחליפו את כל הכרטיסים ולא רק אחד מהם והסיבה לכך היא שהחלפה של כרטיס אחד יכולה לגרום לעוד בעיות בהמשך. תיקון כרטיס אחד יכול להיות משתלם לטווח הקצר ועלול לעלות מאוד בטווח הארוך, לכן כדאי לבדוק האם מומלץ להשקיע קצת יותר ולהחליף את כל הכרטיסים ובכך למנוע תקלות אפשריות בהמשך.
 

אלו פתרונות טובים מחכים לנו בשוק?

 
כמו בכל מוצר חשמלי המשמש לטווח הארוך חשוב לבחור ולא להתחשב רק במחירים הראשוניים שעלולים להטעות. לדוגמא ישנם מצבים בהם טלוויזיית פלזמה תהיה זולה יותר מטלוויזיות LCD אך בסופו של דבר תיקון טלוויזיות מסוג זה הן יותר פשוטות וזולות. 

ייעוץ בתיקון פלזמה וטלוויזיות חכמות אחרות – רק אצל אלקטרון!

 
אנו באלקטרון בע"מ תמיד כאן לשירותכם בשביל התיקון הכי טוב שיש. כשאתם בוחרים בנו אתם יכולים להיות רגועים כי הטלוויזיה שלכם ידיים של המקצוענים! פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.
 

לטיפים נוספים וייעוץ או ברור חייגו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

צלצלו עכשיו-
072-3223821